Detail podujatia
IAMX Mile Deep Hollow Eurotour
Dátum 10. 2. 2019
Čas 20:00
Miesto Ateliér Babylon
Britský spevák a producent Chris Corner alias IAMX sa v posledných rokoch na Slovensko vracia s každým novým albumom a inak tomu nebude ani v prípade jeho tohtoročnej štúdiovky Alive In New Light. Tá vyšla 2. februára a takmer presne po roku - 10. februára 2019 - ju hudobník príde predstaviť do bratislavského Ateliéru Babylon.

Po úspešnom boji so silnými depresiami, ktoré sa stali hnacím motorom jeho posledných dvoch albumov, sa IAMX začiatkom tohto roka prihlásil o slovo s ďalšou novou kolekciou pesničiek, optimisticky nazvaným albumom Alive In New Light(AINL). Samotný zakladateľ, mozog a srdce projektu IAMX Chris Corner označil album ako "kinematografickú oslavu svojho oslobodenia od démonov, ktorí ho dlho trápili". Štúdiovku opisuje ako svoje poďakovanie fanúšikom, a zároveň ako pozvánku do novej fázy projektu IAMX - do fázy "intoxikačnej cesty sebaobjavovania".

Aktuálne turné IAMX nesie názov Mile Deep Hollow Eurotour podľa skladby Mile Deep Hollow z albumu AINL. Tá sa, rovnako ako titulná skladba novej nahrávky, objavila aj v oceňovanom seriáli americkej televíznej siete ABC How To Get Away With Murder. Celkovo v ňom zaznelo už 15 Chrisových skladieb.

Ďalšiu príležitosť zažiť intenzívnu hudobnú terapiu s IAMX budete mať 10. februára 2019 v bratislavskom Ateliéri Babylon. Počet lístkov je obmedzený a tradične je o ne veľký záujem, odporúčame preto zabezpečiť si ich čo najskôr.