Detail podujatia
HVALUR - Festival Islandskej hudby
Dátum 24. 10. 2018
Čas 20:00
Miesto Ateliér Babylon
"Hvalur" je výnimočný festival, v podstate jediný svojho druhu, tu v Európe. Rozhodli sme sa rozvíjať "kultúrne mosty" medzi krajinou Islandu a Slovenskom. Prepojenie, ktoré už pred niekoľkými rokmi začal svojou prácou a svojím obdivom k Islandu, slovenský žurnalista Juraj Kušnierik (v roku 2015 zomrel v Reykjaviku). Festival sme sa rozhodli pomenovať "hvalur" , čo znamená "veľryba" v islandskom jazyku. Rozpráva príbeh o "veľrybej piesni" ktorá má silu/čaro komunikovať tisícky míľ cez celý oceán a dokazuje, že vo svete hudby na vzdialenosti nezáleží. Táto čarovná pieseň je tiež synonymom pre prirodzenú krásu, výnimočnosť, identitu, silu a súdržnosť kolektívu.

Hvalur znamená po islandsky veľryba. Hvalur je prvý festival islandskej hudby na Slovensku, ktorý v októbri ponúkne slovenskému publiku dvojdňovú koncertnú prehliadku toho najlepšieho zo súčasnej islandskej hudby.

Počas dvoch dní sa predstaví šesť islandských kapiel. Koncerty sa budú konať v stredu 24. 10. a vo štvrtok 25. 10. v priestoroch Ateliéru Babylon v centre Bratislavy.

LINE UP:

streda 24. október

Magnús Jóhann
CeaseTone
Secret headliner (meno čoskoro zverejníme)

štvrtok 25. október

Sunna Fridjonns
Hugar
Secret headliner

Chystáme pre vás aj sprievodný program festivalu. Bližšie info čoskoro!
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.