Detail podujatia
Ghostpoet (UK)
Dátum 24. 2. 2018
Čas 20:00
Miesto Ateliér Babylon
GHOSTPOET aka Obaro Ejimiwe sa v auguste tohto roku vrátil s albumom "Dark Days & Canapes". Po úspechu svojho debutového albumu Peanut Butter Blues & Melancholy Jam, 2 nomináciách na cenu Mercury Award, turné s Metronomy a Jamie Woonom, vsadil Ghostpoet na viac gitarových rytmov a mierne temných textov. Zásluhu na tom má najmä producent Leo Abrahms - známejší zo spoluprác s Brianom Enom a Jonom Hopkinom.

Andy Gill z The Independent ohodnotil album 5 hviezdičkami z 5 a opisuje ho ako "great album that bodes well for Ghostpoet's future."

MC z Veľkej Británie, prekypujúci úzkostnou nespavosťou, Ghostpoet (Obaro Ejimiwe), začal s hudbou už počas štúdia na univerzite. Bol členom grimeového kolektívu, ale nakoniec prešiel k menej energickému zvuku a MC'ingovému štýlu, ktorý predstavil v roku 2010 na svojpomocne vydanom EP The Sound of Strangers, ktoré uchvátilo BBC DJ-a Gillesa Petersona.
Peterson vydal pre svoju značku Brownswood demo verziu skladby "Liines" na šiestej kompilácii Brownswood Bubblers. Nasledujúci február vydal na Brownswood debutový album Peanut Butter Blues & Melancholy Jam, ktorý bol nominovaný na Mercury prize.

Potom prechádza Ghostpoet k label-u Play It Again Sam (kde vydáva m.i. Editors, DEUS, Balthazar a iní).
V roku 2013 vydáva spolu s Tonym Allenom, Lucy Rose a hosťujúcim Charlesom Heaywardom "Some Say I So Say Light".
Na rozdiel od svojich predchádzajúcich albumov bol album Shedding Skin z roku 2015 nahrávaný s tradičnou kapelou, ktorá sa stala jeho turné skupinou; Joe Newman gitara, basgitarista John Calvert a John Blease bicie. Album obsahuje aj vokály od Nadine Shah, Ette Bond, Melanie De Biasio, Lucy Rose a Paul Smith z Maximo Park.