Detail podujatia
ČECHOMOR
Dátum 15. 4. 2018
Čas 20:00
Miesto Ateliér Babylon
Skupina Čechomor v tomto roku oslavuje tridsať rokov od svojho vzniku. Ateliér Babylon se stane svedkom netradičného zážitku a fenomenálneho playlistu. Ten bude zložený z najväčších hitov skupiny Čechomor, súčasne ponúkne aj čerstvé hudobné kúsky z nového albumu Nadechnutí, ktorý má ambície byť vrcholom tvorby Čechomoru.

Svojich priaznivcov a rešpekt kritikov si skupina získala predovšetkým nápaditým aranžmá a osobitou interpretáciou hudby, ktorej základom boli a sú ľudové piesne. Od prelomového roku 2001, keď Čechomor získal tri ceny Anděl (Skupina roku, Album Proměny a Skladba Proměny), ubehlo 17 rokov. Skupina koncertovala nielen doma a na Slovensku, ale v celej Európe, precestovala Severnú Ameriku, Austráliu a Áziu.

Spolupracovala s niekoľko výraznými hudobnými producentami (Ben Mendelson, Gerry Leonard), vystupovala spoločne s niekoľko symfonickými telesami, japonským hudobníkom Joji Hirotom, s americkou pesničkárkou Suzanne Vega. Hudobníci zoskupenia okolo lídra skupiny Františka Černého a Karla Holasa s hosťujúcou speváčkou Martinou Pártlovou v posledných rokoch výrazne pracovali na novom modernejšom zvuku a tiež na novom repertoári.