Detail podujatia
Maceo Parker 98% Funky Stuff!
Dátum 20. 11. 2017
Miesto Ateliér Babylon
Maceo Parker
 
20.11.2017 20:00
Ateliér Babylon, Bratislava
 
Legendárny funkový a jazzový saxofonista Maceo Parker po ôsmych rokoch opäť v našom meste. 74 ročný kultový hudobník je nezničiteľný, dodnes koncertuje s rovnakým pekelným nasadením, ako na začiatku svojej kariéry. 
 
V 60-ich rokoch hrával po boku Jamesa Browna, v 70-ich s kapelami Parliament a Funkadelic. V 80-ich rokoch znovu nahrával a koncertoval s Jamesom Brownom, ale aj s Georgeom Clintonom a Bootsym Collinsom. V spoluprácach naďalej pokračuje - za viac ako 50 rokov kariéry sa objavil na stovke albumov hviezd ako Living Colour, Keith Richards, Red Hot Chili Peppers, Bernie Worrell, Bryan Ferry, či De La Soul. Od roku 1999 hral na ôsmych albumoch geniálneho Princea.
 
Signifikantnú sólovú kariéru Maceo Parker odštartoval začiatkom 90-ich rokov. Na svojom konte má 16 sólových štúdiových albumov. 
 
Maceo Parker je nekorunovaným kráľom funku. Na pódium prináša koncertráciu živočíšnej energie, a fantastické muzikantstvo. Každý jeho koncert je pre fanúšikov černoškej hudby zážitkom na celý život.
 
http://maceoparker.com
 
https://www.youtube.com/embed/3_0alsFnxwI
https://www.youtube.com/watch?v=9HRmkN-8p

Kúpiť vstupenky

Promokód

Ticketing system is
powered by tootoot.fm